bramac strešná krytina malé logo

Neviete sa rozhodnúť akú strechu si zvoliť na váš dom? Na uliciach totiž nájdete strechy od výmyslu sveta. Ukážeme vám 5 aktuálnych trendov, s ktorými bude vaša strecha moderná a štýlová po dlhý čas. 

Nízkoenergetická strecha

Pre tých, ktorí preferujú moderne vyzerajúcu strechu s minimalistickým čistým dizajnom a plochým modelom škridly je jednoznačnou voľbou nízkoenergetická strecha. Takou je aj Bramac Tegalit. Okrem moderných tmavých farieb je súčasťou strechy aj ochrana pred prehriatím podkrovia. Tá vám efektívne zníži teplotu podkrovia v lete aj o 3° C bez nutnosti klimatizácie. 

Viacfarebná strecha 

Páčia sa vám domy v Chorvátsku, Taliansku či Grécku. Kúsok Stredomoria môžete mať aj doma. Čoraz obľúbenejšie sa stávajú viacfarebné strechy. Takou je aj Bramac Adria. Vyznačuje sa farebnou stálosťou ako aj odolnosťou. 

Strecha s nízkym sklonom 

Ak preferujete strechu s nízkym sklonom, nemusíte na ňu dávať iba fóliu, alebo plech. Dnes sa už bežne používa skladaná strešná krytina Bramac, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre strechy so sklonom od 7°. Získate tak ucelený strešný systém a kvalitu, na ktorú ste zvyknutí pri strechách s väčším sklonom. 

Zelená strecha 

Už aj u nás na Slovensku sa čoraz častejšie môžete stretnúť so zelenými strechami. Ucelený systém zelených striech Icopal Eco-Active efektívne zabraňuje prenikaniu vlhkosti do objektu a súčasne zadržiava vlhkosť pre rastliny. Získate ňou zdravšie prostredie, ochranu pred požiarom a rovnako jednoducho eliminujete nechcený hluk.  

Plochá strecha

Plochá strecha nie je dnes už ničím výnimočná záležitosť. Icopal Premium je však zložený zo špeciálnych asfaltových pásov, ktoré sú výborne tvarovateľné, pevné a pritom pružné. Rovnako sú odolné voči UV žiareniu a mechanickému poškodeniu. Kreativite plochých striech sa tak medze naozaj nekladú. 

Viac o súčasných trendoch nájdete v brožúre Trendy v strechách.