bramac strešná krytina malé logo

Túžite po streche, ktorá bude reflektovať aktuálne trendy? V našom článku sme pre vás vytipovali 6 trendov v strechách, ktoré by ste mali poznať.

1. Minimalizmus
Jednoduchosť tvarov a čistota línií dominuje aktuálne vo všetkých oblastiach dizajnu. Výnimkou nie sú ani strechy. Dlhoročná dominancia vlnovkovej strechy bola vytlačená plochou škridlou v moderných tmavých odtieňoch. Vlajkovou loďou minimalistického dizajnu v našej ponuke je minimalistická krytina s nízkym sklonom BRAMAC MAX 7°. Je prvou inováciou na trhu v oblasti použitia skladanej strešnej krytiny na nízke sklony striech už od 7°. Doteraz bol minimálny sklon len od 15°. Krytina prináša novostavbám a domom s veľkou plochou strechy neopakovateľný moderný minimalistický look.

2. Farebné prevedenia, ktoré sú in
Trendom posledného obdobia sú tmavé farebné prevedenia. Najžiadanejšie sú sivé a čierne odtiene. Výhodou tejto voľby je nadčasovosť. Sivé a čierne strechy nikdy nevyjdú z módy. Zároveň sú výborne farebne kombinovateľné s akoukoľvek farbou fasády. Hitom sezóny sa stali Bramac Klasik Protector v prevedení ebenová čierna a Bramac Platinum vo farebnom prevedení kráľovská antracitová.

3. Energetická úspora
V aktuálnej situácii plošného zdražovania cien energií je energetická úspornosť strechy pre zákazníkov kľúčovým parametrom. Strešný systém BMI Clima Star Pro spoľahlivo ochráni podkrovie pred prehriatím aj počas tých najväčších letných horúčav a v zime výrazne zníži náklady na vykurovanie minimalizáciou tepelných strát. Aktuálne je možné využiť na rekonštrukciu strechy dotačný program Obnov dom. Možné je získať nenávratný príspevok vo výške až 60% nákladov na obnovu, ak sa ňou dosiahne úspora energií 30 – 60%. Investícia do novej zateplenej strechy sa vráti aj v podobe nižších účtov za energie, lepšieho komfortu bývania a tiež zhodnotenia majetku.

4. Požiadavky na nadštandardnú záruku
Okrem ceny krytiny zákazníci stále častejšie sledujú pri stavebných materiáloch dĺžku záruky. Pri kúpe riešení pre šikmé strechy Bramac môžete získať nadštandardné záruky. Výhodou našich strešných riešení je 15-ročná záruka na funkčnosť strešného systému Bramac a 30-ročná záruka na mrazuvzdornosť krytiny.

5. Rastúce nároky na zvýšenú odolnosť
Výkyvy počasia sú čoraz extrémnejšie a aj v našich zemepisných končinách sa objavujú víchrice. Ich dôsledkom sú mnohokrát domy so strhnutými strechami. Aby strecha odolala víchrici, musí byť nielen robustná, ale aj správne uchytená. BMI Bramac ponúka efektívne riešenie na ochranu pred víchricou. Podľa geografickej polohy domu, jeho nadmorskej výšky a tvaru strechy dokážeme naplánovať prichytávanie škridiel v ploche tak, aby strecha zvládla bez poškodenia až 50-ročný vietor. Zároveň škridla Bramac vykazuje až o 60% nižšiu nasiakavosť v porovnaní s bežnými pálenými krytinami. Schopnosť krytiny odolať voči mrazu závisí od množstva vody, ktoré nasiakne. Vďaka tomu sa krytiny Bramac vyznačujú vysokou mrazuvzdornosťou.

6. Ohľad na ekológiu
Stále väčšia skupina zákazníkov pri výbere strechy berie ohľad aj na životné prostredie a uprednostňuje ekologické riešenia. V ponuke BMI sú čoraz populárnejšie BMI Clima Green Roof. Okrem mimoriadne atraktívneho prírodného vzhľadu prinášajú množstvo výhod pre životné prostredie. Zadržujú zrážkovú vodu, viažu prach, filtrujú škodliviny a chránia pred extrémnymi teplotami. Jedinečnou inováciou sú strechy s technológiou Noxite, ktoré odstraňujú nežiadúce oxidy dusíka NOx a vytvárajú tak čistejšie a zdravšie prostredie v okolí budovy.
Neviete sa stále rozhodnúť pre najvhodnejšie riešenie strechy pre váš domov? Kontaktujte nás a získajte poradenstvo pri výbere priamo od výrobcu.