bramac strešná krytina malé logo

Pri voľbe riešenia šikmej strechy je dôležité venovať pozornosť výberu materiálu. Na trhu prevládajú betónové, plechové a hlinené (pálené) krytiny. Objavte 8 hlavných výhod kvalitnej betónovej krytiny od značkového výrobcu.

  1. Extrémna pevnosť

Vedeli ste, že 1 kus škridly Bramac znesie zaťaženie až 260 kg? Vďaka použitiu hrubšieho štrku a cementu prvotriednej kvality dosahujeme vyššiu pevnosť krytiny Bramac, ktorá je v porovnaní s konkurenčnými škridlami väčšia o 20-30%. Navyše betón časom zreje, a tým sa ešte viac zvyšuje jeho pevnosť. Schopnosť škridly odolať záťaži je dôležitá pri prevoze na stavbu, pri samotnej pokládke a pri nápore hmotnosti snehu a ľadu na strechu. Viac informácií o pevnosti našich striech nájdete aj v našom videu.

  1. Odolnosť pred extrémami počasia

Robustná betónová krytina je pred extrémami počasia výrazne odolnejšia ako „ľahké“ plechové krytiny. Strecha vydrží nápor vetra, dážď, sneh aj krupobitie. Zároveň dobre izoluje vonkajší hluk z ruchu ulice, dažďa a pod. Ako značkový výrobca odolnosť krytín pravidelne testujeme v našom testovacom stredisku v Nemecku, pričom si stanovujeme vyššie nároky ako predpisuje norma.         

  1. Mrazuvzdornosť

Ak má strecha odolať mrazu, musí mať nízku nasiakavosť. Inak sa nasiaknutá voda v nej rozpína a poškodzuje škridlu. Krytina Bramac nasiakne do svojho tela len do 6% vody (t. j. až o 40% menej ako u konkurenčných, najmä hlinených škridiel). Zároveň krytina BMI Bramac vďaka svojej nižšej nasiakavosti môže byť po daždi aj ľahšia ako stará pálená škridla, keďže má približne dvojnásobne nižšiu nasiakavosť. Viac informácií vám prezradí pokrývač v krátkom videu.

  1. Presný tvar

Škridly majú podľa materiálu a spôsobu výroby rôznu presnosť tvaru. Akékoľvek odchýlky nie sú žiadúce, pretože vzniká riziko zatečenia do strechy. Bežná pálená škridla má podľa normy odchýlku až do 7,5 mm. Moderná krytina BMI Bramac má reálnu odchýlku len do 0,3 mm. Ponúka tak v porovnaní s bežnou pálenou škridlou väčšiu istotu ochrany pred vniknutím vody alebo nafúkaného snehu do strechy. Presný tvar škridly zároveň prináša výhodu jednoduchej montáže. Strecha s krytinou BMI Bramac môže byť tak zrealizovaná už za 5 dní. Viac informácií vám prezradí pokrývač vo videu.

  1. Jedinečné atraktívne povrchy

Nová generácia viacvrstvových krytín BMI Bramac s mimoriadne hladkým povrchom Protector ponúka zvýšenú odolnosť pred zachytávaním špiny a machu. Práve hladký povrch bez pórov je nevyhnutným základom pre atraktívny vzhľad strechy a ochranu jej farebnosti aj po rokoch. 

  1. Ochrana podkrovia pred prehriatím

Na povrchu krytín BMI Bramac s povrchovou úpravou Star sú použité reflexné pigmenty, ktoré odrážajú infračervené žiarenie, vďaka čomu sa obmedzí prehriatie podkrovia. Na povrchu škridiel je možné tak dosiahnuť teplotu až o 10°C nižšiu, čo prispieva k príjemnejšej klíme v podkroví. 

  1. Záruka a životnosť

Pri voľbe riešení pre strechy BMI Bramac môžete získať nadštandardné záruky. Konkrétne 30-ročnú záruku na jej mrazuvzdornosť a navyše pri kúpe uceleného systému vrátane originálneho príslušenstva ešte aj 15-ročnú záruku na funkčnosť strechy ako celku. Krytina BMI Bramac vám však vydrží aj nad rámec záruky oveľa dlhšie. Jej reálna životnosť je až 100 rokov. Garanciou pre mnohých je aj veľký počet spokojných zákazníkov. Len na Slovensku je predaných viac ako 200 000 striech Bramac. 

  1. Kompletný strešný systém z jednej ruky

Chcete pre svoju strechu docieliť maximálnu funkčnosť a bezpečné vyriešenie každého detailu?  Využite naše komplexné služby. Kontaktujte nás a prevedieme vás celým realizačným procesom: od výberu optimálnej krytiny – odporúčania certifikovaného realizátora – až po získanie nadštandardných záruk.