bramac strešná krytina malé logo

Ide o minimálnu cenovú položku pri rekonštrukcii strechy, tá však dokáže zázraky. Systém príchytiek Bramac totiž dokáže vašu strechu ochrániť aj pred 50-ročnou víchricou. 

Tajomstvom sú systémy príchytiek

Príchytky slúžia na upevnenie robustnej strešnej krytiny k dodatočnému pripevňovaniu tvaroviek a doplnkových škridiel. Na miestach, kde hrozí silný vietor a strecha má sklon 45° sa odporúča, aby príchytkami bola ukotvená každá tretia škridla. Pri vyššom sklone (60° a viac) by mala byť takto uchytená každá škridla. Okrem samotných príchytiek sa používajú aj samorezné skrutky. Tie slúžia na bezpečné prichytenie škridiel a tvaroviek. Skrutky sú vyrobené z kvalitnej ocele s pozinkovanou povrchovou úpravou žltým zinkom.

Malá cena, veľká ochrana 

Napriek tomu, že príchytky a vruty pri celkovej cene novej strechy nezohrávajú takmer žiadnu úlohu, mnohí ochranu pred víchricou stále podceňujú. Bramac pritom ponúka ucelený strešný systém, ktorý ustojí aj víchricu. Podľa geografickej polohy domu, jeho nadmorskej výšky a tvaru strechy vedia odborníci z Bramacu naplánovať prichytávanie škridiel v ploche tak, aby strecha zvládla bez poškodenia až 50-ročný vietor.