bramac strešná krytina malé logo

Už aj u nás na Slovensku sú čoraz častejšie extrémne výkyvy počasia. Počas týchto situácií sa na strechu musíte 100 % spoľahnúť. 

Búrky a krupobitie 

Ak sa počas búrok a krupobitia obávate o svoju strechu, nie je to dobré znamenie. Pri robustnej krytine Bramac v porovnaní s ľahkou plechovou strechou získate potrebnú robustnosť, ktorá zabezpečí vašu ochranu pred extrémami počasia ako je víchor a krupobitie. Taktiež dokáže utlmiť hluk pri daždi pocitovo až na polovicu. Má totiž až o 50 % vyššiu pevnosť ako stanovuje norma, a preto znesú krytiny Bramac aj extrémne výkyvy počasia. 

Vysoké a nízke teploty 

Chceli by ste znížiť teplotu počas leta až o 7°C bez použitia klimatizácie? Máte záujem o zateplenie strechy bez zásahu do interiéru strechy? Chcete odstrániť tepelné straty v zime na minimum či tepelné mosty v konštrukcii strechy? Ak ste si na tieto otázky odpovedali kladne, vybrali ste si práve Bramac Therm Kompakt pre dodatočné zateplenie existujúcej strechy, alebo Bramac Cool – najúčinnejšie riešenie proti prehrievaniu podkrovia. Strešná skladba Bramac Cool totiž spomalí prestup tepla z exteriéru do interiéru až o 25 % v porovnaní s klasickým riešením. 

Silný vietor a víchrica 

Bramac má v ponuke strechu, ktorá ustojí aj víchricu. Takáto strecha musí byť nielen odolná, ale aj správne uchytená ku krovu. Podľa geografickej polohy domu, jeho nadmorskej výšky a tvaru strechy vedia odborníci z Bramacu naplánovať prichytávanie škridiel v ploche tak, aby strecha zvládla bez poškodenia až 50-ročný vietor.