bramac strešná krytina malé logo

Pálená škridla

Ide o pevný, poveternostne odolný, mrazuvzdorný a priedušný materiál. Jeho tepelné vlastnosti sú priaznivé a navyše je mimoriadne odolný. Dnes je dostupný vo veľkom výbere farieb. Pre správnu hydroizoláciu je však dôležité, aby boli škridle aplikované presne.

Robustná strešná krytina

Robustná strešná krytina z betónu je najobľúbenejšou na Slovensku. Škridly sú mimoriadne pevné a odolné voči opotrebovaniu. Rovnako je výborný aj pomer ceny a úžitkovej hodnoty. Ide o ekologický stavebný produkt, keďže je vyrobený z prírodných materiálov (cement, piesok a voda). Nízka nasiakavosť vlhkosťou zabezpečuje, že takéto krytiny nemenia svoju hmotnosť a sú mimoriadne mrazuvzdorné. Ich životnosť dosahuje až 100 rokov, vďaka čomu dokážu spoľahlivo slúžiť viacerým generáciám. Vďaka svojej pevnosti a v kombinácii so správnym systémom uchytenia je schopná odolať aj mimoriadne silnej víchrici. Medzi niektorými ľuďmi panuje predstava, že robustná betónová škridla je nevýhodne „ťažká“ strešná krytina. Je však potrebné zdôrazniť, že tento názor je skutočne mylný.

Plechová strecha

Elegantné riešenie s vyššou cenou. Jej hmotnosť je pomerne malá, výber farieb a náterov je veľmi veľký. Dá sa ľahko tvarovať, no zároveň je dôležité mať na pamäti, že kovový materiál je veľmi zlý tepelný izolant a jeho tepelnoakumulačná hmota je zanedbateľná.

Bridlicová strecha

Prírodnú strechu z brúsenej bridlice možno poznáte zo starých francúzskych budov. Bridlica je elegantná, ale zároveň ide o dosť drahý stavebný materiál, ktorého inštalácia si vyžaduje veľkú odbornosť.

Prírodné stavebné materiály

Trstinové a slamené strechy zažívajú renesanciu. Pri ich aplikácii je nevyhnutné dbať najmä na správnu protipožiarnu ochranu (použitie spomaľovača horenia) a vyžadujú si aj pravidelnú údržbu. Na oplátku sú výborným tepelným izolantom.