bramac strešná krytina malé logo

Búda pre psa sa síce dá kúpiť aj on-line, ale domáci majster si ju vie urobiť svojpomocne. Môžete ju prispôsobiť plemenu a veľkosti vášho zvieratka, bude ladiť s farbami, štýlom a tvarom k vášmu vlastnému domu a streche.

Základom je pevná podkladová podlaha. Na ňu môžete použiť drevotrieskové dosky (OSB) a na rám domu drevené lamely. Tiež stojí za to izolovať podlahu, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti. Boky búdy  môžu byť pokryté doskami OSB alebo obložením. V každom prípade by mali byť dosky opatrené extra krycou vrstvou a impregnáciou. Pozor na farby a materiály s povrchovou úpravou, ktorá môže mať na vášho psa škodlivý vplyv. Do nového domova pustite miláčika až po úplnom vyschnutí všetkých farieb a náterov.

Aká strecha?

Domček pre psa môže mať viaceré typy strechy. Prevedenie so sedlovou strechou je rovnako ako v prípade rodinného domu najobľúbenejšou alternatívou. Ak sa rozhodnete pre plochú zelenú strechu, váš domáci miláčik si na ňu počas letných dní môže ľahnúť a oddýchnuť si.

Nezabúdajte na to, aby strecha pre vášho miláčika mala sklon aspoň 15 stupňov. Ak sa rozhodneme pre dizajn rovnej strechy, mala by mať minimálny uhol sklonu aspoň 2,5 %, aby sa na nej nedržali zrážky. Možno ju obložiť OSB doskami alebo preglejkou. Hydroizolácia môže byť vykonaná bitúmenovými alebo PVC fóliami, ktorých správna aplikácia si vyžaduje odborníka.