bramac strešná krytina malé logo

Dažďová voda síce nie je bez profesionálneho čistenia vhodná na pitie, hodí sa však na čistenie, kúpanie, umývanie vlasov, splachovanie toalety či pranie bielizne. V skutočnosti môže byť ešte lepšia! Mäkká dažďová voda pri umývaní vlasov menej opotrebováva vlasy a pri praní je šetrnejšia k práčke, nakoľko sa vďaka nej usádza výrazne menej vodného kameňa v porovnaní s tvrdou vodou. Navyše vďaka mäkkosti je potrebné menšie množstvo pracieho prostriedku.

Von z domu

S nádržou správnej veľkosti sa dažďová voda dostane do vašej záhrady. Namiesto vody z vodovodu ju možno použiť na polievanie rastlín v teplejších obdobiach. Je to skvelé doplnkové riešenie k existujúcej vŕtanej studni. Postačia vám jeden alebo dva sudy s vodou a odkvapové systémy umiestnené na správnom mieste. Nezabúdajte, že zo zachytenej dažďovej vody je potrebné najskôr odfiltrovať prirodzené nečistoty, ktoré sa hromadia na streche (napríklad listy stromov, úroda, semená alebo prach). Okrem toho je potrebné neustále kontrolovať a čistiť filtračnú vložku a systém odvodu dažďovej vody.

Systémové riešenie BMI Bramac umožňuje využitie dažďovej vody naplno. Okrem klasického odkvapového systému je praktické použitie prepojovacieho potrubia. Vedľa steny budovy na úrovni chodníka už nepotrebujete odtokový žľab a dažďová voda sa môže ďalej odvádzať pod zem do nádrže, ktorú je možné neskôr využiť.