bramac strešná krytina malé logo

Nechcenej kondenzácii sa dá predísť kvalitnými stavebnými materiálmi a ich správnym použitím. Ak sa vlhkosť zráža napríklad na vnútornej strane strešného plášťa, môže spätne odkvapkávať. To zhoršuje tepelnoizolačnú schopnosť izolácie, nehovoriac o tom, že môže plesnivieť. Odstrašujúcim príkladom môže byť aj to, ak stenu zrazu začnú „zdobiť“ vodné fľaky alebo ak sa na krokve v priebehu krátkeho času objavia plesne a huby v dôsledku návratu vlhkosti.

Riešením kondenzácie je paropriepustná fólia a vetranie. Paropriepustná fólia Bramac zaisťuje paropriepustnosť vo všetkých prípadoch. Tá v skutočnosti funguje len vtedy, ak máme súvislú konštrukčnú inštaláciu priamo medzi vnútorným vyhrievaným a vonkajším chladným priestorom. Okrem paropriepustnej fólie je dôležité vetranie, na ktoré mnohí ľudia zabúdajú. Je to skutočne dôležitý faktor a skrýva v sebe veľa výhod. Málokedy totiž vybehneme do podkrovia, aby sme ho vyvetrali. Rizikom je aj dážď, ktorý sa môže dostať dovnútra cez otvorený strešný poklop.

Dávajte si tiež pozor na častú chybu. Neraz sa totiž môže stať, že pri zhotovení zateplenia fasády dôjde k úplnému utesneniu izolácie k strešnému plášťu a nevytvorí sa spodná ventilácia. Zabezpečiť prienik vonkajšieho vzduchu do podkrovia je však nevyhnutné! Vetranie musí prebiehať zdola a výfuk zhora, čím sa vytvorí prúdenie vzduchu a zabráni sa kondenzácii pár na studenom povrchu.