bramac strešná krytina malé logo

Rovné, čisté línie a jednoduchosť sú v posledných rokoch trendom nielen v obliekaní, gastronómii ale aj v oblasti striech. Moderná architektúra budov a domov je totiž jasná. Dlhoročná dominancia vlnovkovej strechy bola vytlačená plochou škridlou v moderných tmavých odtieňoch.   

Pri jej výbere nezabudnite na naše rady:  

  • PEVNOSŤ: Rovnú a hladkú strešnú krytinu ponúkajú viacerí výrobcovia. Rozdiel medzi nimi môže byť v pevnosti. Vždy si overte a porovnajte jej kvalitu. Napríklad Bramac Tegalit s povrchovou úpravou Star patrí medzi najpevnejšie na trhu. Na základe testov je jej pevnosť väčšia o 42 %. Nemusíte sa tak báť, že by sa začala lámať, alebo zatekala.
  • MINIMUM ŠKÁR: Presný tvar škridiel je dôležitejší ako sa na prvý pohľad môže zdať.  Keď nemáte škáry, nemá vám cez strechu ako zatekať. Preto je každá šarža strešnej krytina Bramac testovaná s milimetrovou presnosťou.
  • NEPREHIREVA SA: Rovné a hladké strešné krytiny sú obľúbené najmä v tmavých odtieňoch. Ako napríklad zinková šedá, granitová metalická, alebo ebenová čierna. Dôležité je, aby model, ktorý si vyberiete mal reflexné vlastnosti odrážajúce slnečné žiarenie, čím sa obmedzí nechcené prehriatie. Bramac Tegalit má na  povrchu reflexné pigmenty odrážajúce infračervené žiarenie.  Samotná strešná krytina má tak o 10°C menšiu povrchovú teplotu. V interiéri tým môžete dosiahnuť ochladenie až o 3°C bez požitia klimatizácie.  Usporíte tak na energiách či v zime na kúrení.  

NEZAŠPINÍ SA: Kvalitná hladká a rovná strešná rytina by mala byť odolná voči nánosom machu a nečistôt. Bramac Tegalit obsahuje minerálnu vrstvu, ktoré vyrovná všetky nerovnosti povrchu. Mach a iné nečistoty sa tak nemajú kde usádzať.

Čo hovoria odborníci na moderné trendy v strechách? Dozviete sa to v našom videu: