bramac strešná krytina malé logo

Aj na Slovensku môžete nájsť originálne strechy, ktoré potešia nielen oko svojich majiteľov, ale aj strechárov svojou kvalitou. Kolekciu výnimočných striech nájdete na pravidelných Pokrývačských majstrovstvách. 

Ide o súťaž a stretnutie pokrývačov z celého Slovenska, ktoré sa so železnou pravidelnosťou koná každý druhý rok. Najväčší odborníci na strechy sa stretnú na jednom mieste, kde majú možnosť vymeniť si cenné skúsenosti a zážitky, ale aj hlasovať za najkrajšie a najoriginálnejšie strechy. Počas celej histórie Bramacu totiž pokrývači pokryli viac ako 100 000 striech po celom Slovensku. Vyberať tak majú z čoho. 

Inšpirujte sa!

Všetci účastníci pravidelných stretnutí nevnímajú ostatných ako konkurenciu. Výmena praktických skúseností je totiž na nezaplatenie. Majstrovstvá tvoria už celé roky veselú komunitu najlepších a najvychytenejších strechárov na Slovensku. Napriek tomu sa môže stať to, že sú niekedy nedostupní. Stalo sa to napríklad v roku 2004, kedy počas Pokrývačských majstrovstiev v Tatrách sa prehnala neslávne známa veterná smršť. Najlepší pokrývači na Slovensku boli odrezaní v hoteli počas nasledujúcich troch dní. Poškodené strechy tak nemal zrazu kto pokrývať. Napriek tejto historke si vy môžete nerušene pozrieť kolekciu víťazných striech z posledných Pokrývačských majstrovstiev, kde nájdete inšpiráciu možno aj pre vašu strechu. 

Nominované a víťazné objejkty si môžete pozrieť TU.