bramac strešná krytina malé logo

Už dávno neplatí, že strecha má len chrániť váš domov. Dnes od nej očakávame ďaleko viac. Nízkoenergetické strechy vám napríklad v lete ochránia interiér pred prehriatím a v zime zase pomôžu ušetriť energie na vykurovanie. To však nie je všetko!

Komplexné riešenia proti prehrievaniu pre šikmé strechy

Kvalitná nízkoenergetická strecha je aj o praktickom riešení podkrovia. Pri zateplení strechy si už vystačíte namiesto 38 centimetrovej klasickej minerálnej vlny len s 22 centimetrovým materiálom (pri použití Bramac Therm TOP). Oceníte to aj pri strešnom okne. Váš prístup k nemu bude pohodlnejší, ako aj jeho samotná svetlosť. Ušetríte aj veľa priestoru v interiéri. A dobre viete, že každý centimeter priestoru sa doma počíta.

Ak sa rozhodujete zatepliť strechu dodatočne, určite oceníte, že súčasné moderné materiály (Bramac Therm KOMPAKT) sú bez zásahu do interiéru vášho príbytku. Je to skvelé a praktické riešenie. V lete dokážete znížiť teplotu v dome až o 7 °C.  Čo vôbec nie je málo. Ak ste premýšľali nad klimatizáciou, zamyslite sa skôr nad kvalitnou izoláciou strechy. Výsledok bude rovnaký. 

Nízkoenergetické ploché strechy 

Ak uvažujete, že si na dome urobíte vegetačnú strechu, alebo terasu, myslite na to, že takáto plochá strecha by mala byť mimoriadne odolná proti poškodeniu, prerastaniu koreňov či odolná voči UV žiareniu, ktoré výrazne skracujú jej životnosť. Nízkoenergetická strecha s aktívnym povrchom najnovšej generácie dokáže dokonca čistiť okolité ovzdušie (Icopal Eco-Activ). Na vašej streche tak viete spojiť ekológiu, primeranú cenu ako aj všetky prednosti kvalitnej plochej strechy do jedného harmonického celku.  

Viac praktických návodov a tipov ako si nájsť tú pravú nízkoenergetickú strechu nájdete v brožúre Nízkoenergetická strecha.