bramac strešná krytina malé logo

Bramac sa stal partnerom projektu RenovActive!

Projekt RenovActive spustila spoločnosť Velux a Bramac je jedným z jeho partnerov.

Cieľom tohto projektu je motivovať ľudí k efektívnej rekonštrukcii svojich starých domov a zvýšiť tak kvalitu ich bývania.

Vedeli ste, že z 800 000 rodinných domov na Slovensku je zrenovovaných len 35%? (zdroj zatepluj.sk)

Staršie domy nespĺňajú tepelno-izolačné požiadavky, ani hygienické nároky, čo negatívne vplýva na zdravie ich obyvateľov. Podľa štúdie Healthy Home Barometer 2017 až každý šiesty Slovák sa sťažuje na nevyhovujúce podmienky v budove, v ktorej žije.

Spoločnosť Velux v spolupráci s partnerskými výrobcami stavebných materiálov,medzi ktoré patrí aj Bramac, sa chytila témy rekonštrukcie domov a spustila projekt RenovActive. Jeho výsledkom má byť zrekonštruovaný dom v aktívom štandarde, ktorý zohľadní parametre v troch základných kategóriách: kvalita bývania, vplyv na životné prostredie a náklady na prevádzku.

Vzorový dom sa nachádza v Šali a patrí rodine Hučkovcov. Ide o stavbu zo sedemdesiatych rokov minulého storočia, aký sa nájde snáď v každej obci.

Cieľom rekonštrukcie bola vytvoriť energeticky výhodné a moderné bývanie. K rekonštukcii prispela aj spoločnosť Bramac. Hučkovci si môžu každodennú pohodu užívať pod strechou Bramac Tegalit Protector.

Bližšie informácie o projekte nájdete na https://www.renovactive.sk.

Ak máte záujem o konkrétne poradenstvo ohľadom rekonštrukcie strechy, radi vám pomôžeme:

Ing. Branislav Audy – produktový manažér pre šikmé strechy Bramac/ Braas
mail: branislav.audy@bmigroup.com
mobil: +421 905 632 906