bramac strešná krytina malé logo

Váhate medzi plechovou strechou a robustnou strešnou krytinou? Ukážeme vám, že robustná strecha v sebe skrýva omnoho viac pozitív ako sa na prvý pohľad môže zdať. 

Bezkonkurenčná pevnosť 

Hovorí sa, že kvalitná strecha by mala byť na celý život. Na to, aby ňou naozaj bola, potrebujete pevnú strešnú krytinu na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tá robustná je v porovnaní s konkurenčnými škridlami pevnejšia o 20-30 %. Môže za to použitý hrubší štrk pri jej výrobe. Skvelé je aj to, že táto jej vlastnosť sa časom postupne zlepšuje. K tomu si prirátajte aj nižšiu nasiakavosť v porovnaní s konkurenčnými škridlami. 

Lepšie izolačné vlastnosti 

Ľahké strešné krytiny aj tu ťahajú za kratší koniec. Nevedia totiž tak efektívne tlmiť hluk, dážď alebo znižovať rozdiely teplôt v podkroví ako strecha Bramac. Robustnú strešnú krytinu Bramac totiž neodfúkne, nepodfúkne. Je konštruovaná tak, aby zvládla aj extrémne výkyvy počasia. Problémom plechových striech je kotvenie, keďže v nej je veľké množstvo otvorov pre prichytávanie, ktoré sú potenciálnymi miestami zatekania v budúcnosti. Plechové krytiny nemajú vyriešené odvetranie, dochádza tak ku kondenzácii vodnej pary. Čo sa na prvý pohľad môže zdať ako lepšia voľba, nemusí byť riešenie na celý život. 

Hmotnosť je porovnateľná

Robustná betónová strecha je ľahšia ako stará pálená strešná krytina. Veľký rozdiel nie je ani v porovnaní s ľahkými strechami. Do celkovej hmotnosti totiž musíte prirátať aj kompletné príslušenstvo, ktoré výrazne zvyšuje jej  hmotnosť. A to nehovoríme aj cene. Robustná strešná krytina je presne vytvarovaná. Pri plechových strechách musíte rátať s veľkým množstvom odrezkov, ktoré výrazne predražujú strechu. Dobre si to preto zrátajte a uvidíte, že robustná strecha Bramac v sebe skrýva omnoho viac predností a výhod.